Argazkia: Labayru Fundazioa
heder Es
1vb. Apestar
-(r)i hatsa | kiratsa erion/jariatu (tb. con jario), hatsa | kiratsa euki/eduki (tb. con bota), hatsitu, kirastu, usaindu, izurritu, sundea/sunda egon (oler de forma extraña); corromperse usteldu, galdu.
2vb. Fastidiar
gogaitu, nekatu, amorratu, izorratu (col.), jasanezin(eko)a/jasanezina izan (ser insoportable).
Las formas causativas se crean añadiendo a la raíz verbal -arazo/-arazi y eragin al participio.
Este tema ya hiede, así que no quiero volver a hablar de ello: Gai honek ja kantsau egiten dau eta ez dot barriro horren ganean berbarik egin gura.